Polish Center
for Torture
Survivors
Zajmujemy się kompleksowym wsparciem osób po traumie gwałtu wojennego i tortur. Budujemy sieć specjalistów i specjalistek – z dziedziny medycyny, psychoterapii i prawa – aby wspierać osoby ocalałe, które znajdują się na terenie Polski.
Zapraszamy do współpracy i pomocy poszkodowanym w konfliktach zbrojnych.
Aktualności
Film: O przemocy seksualnej jako strategii wojennej mówi adw. Aleksandra Nędzi – Marek.
Aleksandra udzieliła wywiadu studentom prawa, którzy tworzą grupę Razem przeciwko przemocy seksualnej. Osoby uczestniczące w projekcie były obecne na naszej konferencji w listopadzie 2023 w Lesznie. Cieszymy się, że młodzi, przyszli prawnicy mierzą się odważnie z tematem.
Trening wytchnieniowy dla specjalistów zdrowia psychicznego w Ukrainie
3 i 4 lipca Wiola i Iza prowadziły trening wytchnieniowy dla specjalistów zdrowia psychicznego w Ukrainie. Zorganizowany we współpracy z Volodymirem Voloshynem z Інститут психології здоров’я Institute of Health Psychology. To był niesamowity czas spotkania w Kijowie, kolektywnego przepracowywania aktualnej traumy, wsparcia, budowania grupy, wzmacniania instynktu przetrwania i tworzenia okazji to kontaktu z własnymi emocjami, ciałem, korzeniami i przodkami. Dziękujemy za zaufanie, zaproszenie i czekamy na kolejne spotkanie . Slava…
Projekt “Ocalałe”
Ostatnie dni to praca nad wyjątkowym projektem. Projekt “Ocalałe” już niedługo będzie dostępny dla szerokiej publiczności. Na ten moment kilka zdjęć z planu. Projekt realizujemy we współpracy z TVN 24. Głównymi bohaterkami są ocalałe z Sema Ukraine: Ludmila, Julia, Larysa i Świetlana. Bohaterem był również syn Julii Mark. Te wspaniałe osoby zdecydowały się podzielić swoimi historiami. Dziękujemy Tomkowi Słomczyńskiemu za zainicjowanie projektu i niezawodną współpracę. Dziękujemy tłumaczącym…
Relacja z konferencji w ukrainie – 2 lipiec 2024
2 lipca w Kijowie odbyło się międzynarodowe forum pt: Wzrost posttraumatyczny u ofiar przemocy seksualnej związanej z konfliktem zbrojnym w warunkach z długotrwałej wojny. Naszą organizacje reprezentowały Wiola Rebecka i Iza Trybus. Wiola była panelistka podczas konferencji.
adw. Aleksandra Nędzi-Marek wzięła udział w szkoleniu MARIO
W dniach 17 – 20 marca 2024 adw. Aleksandra Nędzi-Marek wzięła udział w międzynardowocym szkoleniu MARIO (Minorities, Accountability, Rights, Independence and Organizational Development), które odbyło się w Budapeszcie.
Dzień kobiet w Muzeum Pamięci Sybiru
Międzynarodowy Dzień Kobiet uczciłyśmy w Muzeum Pamięci Sybiru z Sybiraczkami i Ukrainkami. To kolejna nasza współpraca z czego bardzo się cieszymy. Wszystkim paniom życzymy siły, odwagi, wolności i bezpieczeństwa.
„Kobieta i wojna – perspektywa społeczna, kulturowa i psychotraumatologiczna” – podsumowanie
2 grudnia odbyła się pierwsza psychotraumatologiczna konferencja w Białymstoku pt. „Kobieta i wojna. Konferencja została zrealizowana i współorganizowana z Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku.
Konferencja „Kobieta i wojna – perspektywa społeczna, kulturowa i psychotraumatologiczna” – zaproszenie
2 grudnia 2023 odbędzie się konferencja Kobieta i wojna – perspektywa społeczna, kulturowa i psychotraumatologiczna we współpracy z Muzeum Pamięci Sybiru.
Providing Holistic Care for the Survivors of Sexual Violence and Torture – Ukraine
24/25 listopad Pierwsza międzynarodowa Konferencja Providing Holistic Care for the Survivors of Sexual Violence and Torture – Ukraine.
PCTS to Fundacja
Nasz zespół
tworzą ekspertki w dziedzinie psychologii, psychoterapii i prawa. Od 15 lat pracujemy na rzecz osób po traumie, ocalałych z gwałtu wojennego i tortur.
Organizujemy warsztaty na temat traumy gwałtu wojennego
Współpracujemy z ekspertami w dziedzinie traumy złożonej
Holistyczne wsparcie ocalałych z gwałtu wojennego i tortur
Wypracowujemy standardy etyki pracy z ocalałymi
Polish Center
for Torture Survivors
Oferujemy:
Wesprzyj nasze działania
WSPÓŁPRACA
Zapraszamy do współpracy psychoterapeutów, lekarzy specjalistów prawników oraz dziennikarzy
Nasza praca w roku 2024 jest możliwa m.in. dzięki grantowi uzyskanemu w programie MARIO.
Our work in 2024 and spreading our Center’s expertise is possible thanks to the grant of Minority Rights Group.